Mobil Uygulama Test Hizmeti

Mobil uygulamalar artık kurumlar için olmazsa olmaz dijital ürünü. Bu dünyada cihaz çeşitliliği artışını düşündüğünüzde, test için yüzlerce cihaz ve insan kaynağı ihtiyacı gündeme geliyor. Ayrıca mobil uygulama teknolojilerinde deneyim; test hizmetleri gündeme geldiğinde önemli bir rol oynuyor. Mobil uygulamalarınızın, test ihtiyacını gerçekçi, uygulanabilir ve maksimum fayda ile stratejisini belirlemek, yüzlerce gerçek cihazla ve onlarca eğitimli kaynakla koşum sistemini oluşturmak bizim amacımız.

Virgosol yazılım, performans ve son kullanıcı deneyimi konusunda mobil uygulama testlerinde de en güncel teknolojiler ile sizlerle. Android, iOS ve Windows Phone gibi ortamlarda, mobil web ve mobil yerel platformlarda işlevsel, kullanıcı arayüzü, UX ve uyumluluk testleri sağlıyoruz.
Müşterilerimizin mobil uygulamalarını gerçek cihazlar, gerçek kullanıcılar ve gerçek saha koşullarında test etmelerini sağlayan bir sistem kurarız. Bu sayede canlıda karşılaşabileceğiniz sorunları önceden tespit eder, bug fix maliyetini azaltır ve yazılım hatalarının son kullanıcıya ulaşmasını engelleriz.
Mobil uygulama testlerini gerçekleştirirken IOS, Android, Windows phone platformlarını kullanıyoruz. İhtiyaca göre; kullanabilirlik, uyumluluk, arayüz, servis, performans, operasyonel, kurulum testleri yapıyoruz. Mobil uygulama testlerinde; Platform Sayısı, Mobil Operatörler, Güvenlik Kriterleri, Regresyon Testleri, Doğru Test Aracı Seçimi, Doğru Test Uzmanı Seçimi önemlidir.

Desteklediğimiz mobil uygulama teknolojileri; Appium, selenium, ranorex, cucumber, keynote device anywhere jamo solutions, experitesti calabash, eggplant, telerik, robot, IBM rational software, zaptes, vb. birçok teknolojiden faydalanıyoruz.