Performans Test Hizmeti

Sistemlerin yoğun kullanım altındaki davranışını ölçmek için yapılan testlerdir. Sistemlerinize sıradışı yoğunlukta talep yaratarak, olası davranış farklılıklarını yakalayan ve buna göre uygulamada yapılması gereken optimizasyon noktalarını tespit etmeyi amaçlıyoruz.

Bu amaca yönelik, Virgosol mühendisleri tarafından geliştirilmiş LoadGO ürünümüzle ister tek bir modül ister server, client ve veriambarı gibi birçok bileşeni içeren sistemler olsun, sıradışı yük altında sistemin cevap vermesini ölçümlüyor ve darboğazlarını belirliyoruz. Bu hizmetimizde 3 ana alanda değerlendirme yaparak sizlere bilgi veriyoruz.

  • Yük (Load) testi : Uygulamanın üstesinden gelebileceği bir yükte verdiği ortalama tepki zamanlarının ölçümlenmesidir.
  • Stres testi : Uygulamanın üstesinden gelebileceği en üst sınırda veya daha fazla yükün uygulanması ile ürünün en kırılgan noktalarının bulunmasını amaçlayan bir test tipidir.
  • Ölçekleme (Scalibility) testi: Uygulamanın ileriye yönelik ihtiyaçlarının karşılanıp karşılanmadığının çoklu sayıda kullanıcı ve büyük ölçekli veri kümeleri ile analiz edilip alınması gereken önlem adımlarının belirlendiği test tipidir.