Kod Analizi ve Test Coverage Ölçümü

Geleneksel test yöntemleriyle tespit edilmesi mümkün olmayan, kodun içerisinde bir risk faktörü olarak bulunan alanları tespit ederek, gelecekteki olası hataları da henüz oluşmadan engellemiş olmayı amaçlıyoruz.

Yapılan analizlerle kurumuzda işlettiğiniz test modelinizin güncelliğini korumasını sağlıyoruz. Kod analizleri statik ve dinamik olmak üzere iki temel şekilde gerçekleştiriyoruz.

  • Statik kod analizinde hata ve güvenlik açıklarının tespiti, kaynak kod metrikleri, mimari analiz, kodlama standartlarına uygunluk ve tersine mühendislik çalışmalarını çeşitli ölçüm araçları ile yapıyoruz. Yazılan unit testlerin kodu kapsama oranı, teknik borçlanma, karmaşıklık, sürdürebilirlik alanlarında ölçüm sonuçları metriklerle raporluyoruz. Ölçümlerin Continous integration yapısına entegrasyonu ile statik kod analizinden alınan faydanın sürekliliğini sağlıyoruz.
  • Dinamik kod analizinde farklı teknolojiler için özelleşmiş çözümler üretiyoruz. Manuel ve otomatik testlerin, kodun hangi kısımlarından geçtiğini tespit ediyoruz. Sunduğumuz raporla yazılım test ve kalite stratejinizin etkinliğini ölçmüş ve gelişim alanını göstermiş oluyoruz.